Trekkingi w Tatrach i Himalajach

Trekkingi Himalaje. Zdobądź więcej informacji

Chodzenie po najwyższych szczytach utożsamiamy zwłaszcza z bardzo doświadczonymi alpinistami. Jednak do trekkingów niepotrzebne okazują się zazwyczaj tego typu umiejętności – w różnych pasmach wytyczono bowiem szlaki, z którymi upora się dowolny turysta – jeżeli rzecz jasna jest wyposażony w właściwe narzędzia, tj. kijki gwarantujące stabilność na nierównych nawierzchniach i buty z właściwą podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna okaże się też obecność dobrego instruktora, który powie, jak korzystać z opcjonalnego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on potrzebny? W jakich miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Sprzęt do trekkingu

Trekkingi bywają niekiedy organizowane w bardzo trudnym obszarze, co powoduje, iż potrzebne stają się akcesoria umożliwiające pokonanie trasy. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie raki, bo gwarantują stabilizację również na śliskich szlakach – a na wielu górach spotkać je można również podczas upałów. Na trudnych podejściach pomocny okazuje się także czekan. Do obsługi tych akcesoriów potrzebne będą specjalistyczne kwalifikacje – z tego względu niedoświadczeni turyści na trekkingi powinni wybrać się wraz z instruktorem, który powie im, jak bez ryzyka przebyć trasę.

Trekkingi – gdzie się odbywają?

Trekkingi umożliwiają zobaczenie szczególnie ciekawych szczytów na Ziemi, które zwykle okazują się nieosiągalne dla zwykłych turystów. Najczęściej organizowane są w wysokich górach – polscy górołazy chętnie wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także w Alpy czy na skandynawskie fiordy. Dużym uznaniem wśród fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mają szansę zaś wybrać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam między innymi w okolicach Broad Peak i Everestu.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]