Wycieczka w Himalaje? To możliwe!

Co warto wiedzieć o Himalaje wycieczka?

Himalaje razem ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływ na to ma niemało elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć także o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stały się areną rywalizacji zawodowych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje także pośród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Problemy sprawia także samo opracowanie podróży – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejną zaletą jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z jasnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, iż te góry znajdują się poza ich zasięgiem, gdyż częstokroć organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Everest czy Manaslu. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]