Aktywne wyprawy w góry – dlaczego warto się na nie zapisać?

Potrzebujesz więcej informacji o aktywnych wakacjach dla singli? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Rozróżnia się dwa rodzaje ludzi: ci, którzy czas wolny lubią spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy każdy dzień wolny muszą zaplanować sobie tak, by zrobić coś nowego, czego dotąd nie doświadczyli. Właśnie dla takich osób biura turystyczne tworzą interesujące oferty wypraw dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – dlaczego warto?

Wyprawy dla aktywnych to skrupulatnie zorganizowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy chcą zobaczyć przeróżne rejony Polski oraz świata z kompletnie nowej perspektywy. Program takich wypraw jest naszpikowany fantastycznymi atrakcjami, których zwyczajny wczasowicz nie doświadczy z pozycji wygodnego fotela na balkonie dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących nowych doświadczeń to dodatkowo świetna sposobność, żeby przyswoić sobie dodatkowe umiejętności, gdyż często wiąże się ze instruktażami nieodzownymi do opanowania reguł właściwego zachowania się w danym terenie. Na wycieczce w góry można między innymi nauczyć się posługiwania się rakami i czekanem czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się strategie survivalu, a także tego, jak postępować w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą ich spotkać, czyli przykładowo w przypadku lawiny. Trzeba też wspomnieć, że taka wyprawa w góry pełna jest trudnych zadań wymagających ufności i kooperacji z innymi członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko góry w Europie – na wyprawach dla aktywnych poznasz odległe regiony

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas świetnej wytrzymałości fizycznej, to najczęściej wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są łańcuchy górskie rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z dobrą kondycją, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery główne wierzchołki tego rejonu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę oraz Turbacz. Mogą również zabrać się na Sycylię, gdzie zobacząz bliska sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się ulicami przepięknych miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Lecz Europa to nie jedyne obszary, dostępne dla nieprofesjonalnych podróżników – bez problemu poradzą sobie też w czasie wyprawy na Wyspy Komodo albo do Nepalu.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]