Chcesz nauczyć się malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

kurs akwareli

Malowanie akwarelami jest popularnym sposobem twórczego przejawiania własnego ja i nie ma potrzeby stawać się w tym ekspertem, aby czerpać z tego przyjemność na co dzień. Dla wielu ludzi jest to wszak zaledwie forma rozluźnienia się po trudnym dniu w pracy bądź hobby i nie dążą oni do osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Lecz jeżeli pragniesz malować coraz lepiej, radzimy zgłosić się na kurs akwareli.

Niełatwo opanować akwarele – postaw na naukę malowania akwarelami

Akwarele to wbrew pozorom nie są łatwe farby. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo niepozornego i banalnego do uzyskania, lecz wpływa na niego mnóstwo czynników, o których młody artysta z rzadka ma pojęcie. Znaczny udział w samym procesie tworzenia ma też zbieg okoliczności – akwarele to farby, które trudno kontrolować i nawet artyści od lat doświadczeni w tej technice wcale nie są przeświadczeni o tym, iż praca zawsze będzie dokładnie taka, jak przewidywali. Kurs malowania akwarelami to perfekcyjne miejsce, by rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malowania oraz zyskać potrzebne elementarne informacje niezbędne do odkrycia w sobie pasji do akwareli. Wszyscy są tu mile widziani, obojętnie, czy podjęli już jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwszy kontakt z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs w trakcie pierwszych zajęć starannie wyjaśniają specyfikę farb akwarelowych, rozległe spektrum technik ich używania, jak również rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na końcowy wygląd pracy.

Kurs malowania akwarelami – co na tym zyskasz?

W dobie powszechności internetu nie ma problemu, aby odnaleźć a potem obejrzeć filmy instruktażowe, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Jednakże nigdy nie będzie to równie rozwijające jak udział w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez wprawnego instruktora ze szkoły malarstwa i rysunku. W efektywnej szkoleniu z technik artystycznych istotne są wskazówki, które uczestnicy kursu słyszą od nauczycieli w czasie tworzenia prac. Takie korekty pomagają szybciej nabywać umiejętności, a uczeń nie musi sam dochodzić do tego, gdzie popełnił błąd, który przyczynił się do tego, iż zamierzany efekt nie dał rezultatów jakie planował. Ponadto praca w zespole innych osób o wspólnych pasjach wytwarza komfortową atmosferę wsparcia, które jest niezmiernie ważne w stymulacji do ciągłego doskonalenia warsztatu. Udział w merytorycznej analizie ilustracji innych kursantów, pomaga potem we poprawnej ocenie osobistych prac już odbyciu kursu.

Kontakt:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]