Czy warto zapisać się na kurs górski?

Dowiedz się wszystkiego o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry są piękne, ale też niebezpieczne. Właściwie co parę dni, a w szczególności w okresie, kiedy wczasowicze masowo odwiedzają atrakcyjne miejscowości turystyczne zlokalizowane w okolicy słynnych szczytów, w mediach słyszymy o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem osób, które bez właściwego wyposażenia porwały się na wycieczkę szlakiem powyżej ich możliwości. Z tej przyczyny pasjonatom gór pragnącym przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie z survivalu, asekuracji i poruszania się w rakach

Najlepszą metodą, żeby posiąść istotną wiedzę jest uczestnictwo w wieloaspektowym szkoleniu pod okiem profesjonalistów z każdego z głównych obszarów związanych ze wspinaczką górską, innymi słowy ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Dzięki ich instrukcjom uczestnicy kursu górskiego nauczą się przykładowo prawidłowego poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, używania czekanu, poznają reguły autoasekuracji, asekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, survivalu oraz medycyny górskiej, które okazują się nieodzowne w czasie przeróżnych niespodziewanych zdarzeń. Kurs omawia dodatkowo zasady poprawnego zachowania się w czasie lawiny.

Górskie kursy, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada długoletnią praktykę jako realizator wycieczek w pasma górskie większości kontynentów. Kursy odbywają się na łonie natury (na Słowacji, w Austrii i w Polsce) w niewielkich grupach, które przeważnie mają nie więcej niż pięć- osób. Dzięki temu przyswajanie nowej wiedzy ma miejsce w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika kursu wystarczająco uwagi i czasu, żeby mogli oni sprawnie opanować pełną wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]