Szkoła tenisa dla dzieci

Jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta tenisa dla dzieci Kraków, skieruj się na https://www.teniskrakow.pl/treningi/

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, ale wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Należałoby zastanowić się nad oryginalnym sposobem na wzbogacenie czasu wolnego i wybrać grę w tenisa dla dziecka. Zajęcia można zacząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw potrzebny jest właściwy zestaw. Są to m.in. mini siatki, rakiety i piłki, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do rozwoju dobrych cech charakteru, samodzielności, jak również wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak rozpocząć?

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa forma sportu, jednak do rozpoczęcia pierwszej gry niezbędny jest strój do tenisa, obuwie sportowe i rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia budzi najwięcej wątpliwości. Mamy wybór spośród szerokiej gamy części, co umożliwią dobór dobrej rakiety. Dobra decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania kompetencji grającego. Rakieta posiada pewne cechy oraz parametry i to na ich podstawie dostosowujemy ją do możliwości. Rakiety tenisowe dla dzieci są mniejsze niż te dla starszych graczy. Nierzadko zdarza się, że rodzice kupują swoim pociechom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Pozostaje kwestia rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona ważną rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni mieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Gdy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu pociechy.

Tenis dla dzieci – z grupą, czy indywidualnie?

Tenis to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że zawodowcy zaczynali bardzo wcześnie. Najmłodsi uczą się bez problemu, dlatego na pierwsze lekcje mają możliwość chodzić już 4-latki. Problemem, który często pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: trenować się indywidualnie, czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe są źródłem wielu zalet, m.in. dzieci poznają nowe osoby, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji oraz rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej najlepiej sprawdzą się u uczestników, którzy chcą uczyć się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Wykwalifikowany trener rozwinie technikę gry waszej pociechy i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Kontakt:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]