Wypoczynek na łonie natury – rafting Dunajcem

Relaks na rzekach kojarzy nam się z reguły ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróżowania popularna w naszym kraju od ponad wieku i nadal znajduje nowych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednakże poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on dużo większe emocje niż spływ, a w tym samym czasie pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać widoki nieosiągalne dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – dla kogo?

Osoby decydujące się na rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich usług przystosowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie bez wątpienia umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, uzyskana na przykład w kajaku lub kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wycieczek. Żeby sprawnie poradzić sobie z wartkim nurtem oraz przeciwnościami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej formie i powinni lubić aktywne, także nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy wynagradzają jednak przepiękne widoki. Rafting na Dunajcu to doskonała sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki przynależą wszak do najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo rejonów naszego kraju, a nawet Europy. Spływ pontonowy po Dunajcu to też świetna opcja dla miłośników adrenaliny, ponieważ trasa bogata w liczne przeszkody i meandry podaruje wiele niezapomnianych emocji.