Nienaturalne linki przychodzące – spam czy SEO?

Kluczowym motywem, przez który na portal internetowy może zostać nałożony filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych nieprzyjemnych obostrzeń?

Zaprzestań używania nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie ogromnej ilości fraz kierujących odbiorców na naszą stronę w sieci. Naruszają one zasady naturalnego linkowania ustalone przez grupę Google, bo manipulują miejscem portalu w wyszukiwarce. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące występują w formie wpisów promujących najeżonych licznymi odnośnikami. Szerzy się też zjawisko kupowania linków, co jest zakazane. Jeśli nieuczciwe metody zostaną odkryte, witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się natychmiastowym obniżeniem jej pozycji w przeglądarce, nawet o 30 podstron.

W jaki sposób usunąć nienaturalne linki przychodzące

Trzeba podkreślić, że kiedy na stronę zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie walczyć o odtworzenie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest niestety bardzo pracochłonny i nie zapewnia pełnego sukcesu. Jeśli pragniemy zwielokrotnić szansę pozbycia się problematycznych filtrów – zasięgnijmy porady profesjonalnej agencji pozycjonującej. Specjaliści błyskawicznie zdiagnozują prawdziwą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google należy zlecać tylko prestiżowym podmiotom.