Skuteczne filtry powietrza – jak wybrać zależnie od ich przeznaczenia?

Jeśli potrzebujesz filtrów hepa h14, powinieneś odwiedzić ten adres

Powiedzmy sobie prawdę: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym kątem nasz kraj utrzymuje się na jednej z najdalszych pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia przekazywane są kolejne komunikaty o przekroczeniu norm stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i dlatego też nieprzerwanie poszukiwane są wydajne metody, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, głównie w pomieszczeniach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest wyjątkowo ważne (np. w salach OIOM).

Uniwersalne filtry typu minipleat

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W wentylacjach instalowanych w biurowcach, domach czy obiektach użyteczności publicznej świetnie sprawdzą się filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy są w stanie przefiltrować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą także takie zanieczyszczenia, jak roztocza, dym tytoniowy bądź sierść zwierząt. Poszukując filtrów dokładnych F7 bądź F9 warto sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę ze stali ocynkowanej cechującą się ogromną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgotności, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest standardowo aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w mini plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co powoduje, iż filtry te posiadają dużą żywotność. Filtry minipleat dostępne są w kilkunastu rozmiarach dopasowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 – do zastosowań przemysłowych

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są jednak filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a wytrzymała konstrukcja, także wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wahania temperatury i wodę, co pozwala na sprawną filtrację w wymagającym środowisku (aż do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry montowane są tam, gdzie powinno się zachować najwyższe standardy sterylności powietrza, jak przykładowo w przemyśle optycznym.

Źródło fotografii – marss.pl.

Kontakt:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46