Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Więcej szczegółów o ładnych miejscach w Małopolsce.

Chociaż Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego zdarza się, że ciężko odnaleźć się w potopie wiadomości o najnowszych imprezach sportowych bądź kulturalnych oraz godnych zobaczenia zabytkach w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Żeby przybliżyć wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o nieznanych i znanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak też o pokazach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Turyści myślący o przyjeździe do Małopolski już na stronie głównej spostrzegą mapę, na której błyskawicznie odszukają hotele, motele i kempingi, Centra Informacji Turystycznej, a także muzea i zabytki zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Prócz tego dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające między innymi czar regionalnego folkloru, trasy rowerowe czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Witryna o atrakcjach w Małopolsce dba również o cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych tatrzańskich miejscowości. Newsy zawarte na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim i słowackim. Szczególnie pomocna dla cudzoziemców jest także sekcja Rozmówki, w której poznają kluczowe słowa i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wczasów naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego