Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Kliknij tutaj po więcej informacji o ładnych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd często trudno odnaleźć się w natłoku informacji o godnych zobaczenia atrakcjach oraz najnowszych eventach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Portal o atrakcjach w Małopolsce – niezbędne informacje oraz mapy

Żeby przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o pokazach i eventach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Podróżnicy myślący o przyjeździe do Małopolski o razu na głównej stronie spostrzegą mapę, na której ekspresowo znajdą Centra Informacji Turystycznej, pensjonaty, hotele i kempingi oraz muzea i zabytki zlokalizowane w różnych punktach województwa. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o lotniskach i dworcach. Z kolei dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował wirtualne spacery przedstawiające między innymi zamek na Wawelu, czar parków narodowych i krajobrazowych oraz trasy rowerowe.

Wykaz ambasad i przydatne rozmówki – kluczowe informacje dla podróżników z zagranicy

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych tatrzańskich miejscowości. Wiadomości dodawane na stronie dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale również w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad i konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego. Niezmiernie wartościowa dla cudzoziemców jest także sekcja Rozmówki, gdzie poznają ważne słowa i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie pobytu naszym kraju.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego