Najlepsze do zwiedzania atrakcje w Małopolsce

Na https://visitmalopolska.pl/ uzyskasz więcej informacji o najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu dosadne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca należałoby odwiedzić? Prezentujemy interesujące, legendarne oraz nowe, lecz z pewnością najlepsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce / Śliczne, choć niepopularne miejsca w Małopolsce / Najładniejsze nieznane miejsca w Małopolsce / Mało znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, jednak czy znasz te mniej popularne oraz nowe miejsca w Małopolsce, które należałoby zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją totalnie nieznaną, lecz niemniej jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go głównie amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich czarowny krajobraz – przy należytej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z w największym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najprawidłowiej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, lecz godne uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest bardzo romantyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma podobne zalety.
Ciekawe miejsca w Małopolsce / Śliczne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, interesujące miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Turyści właściwie tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają pasjonatów wspinaczki, nie wyłącznie laików, lecz także uznanych alpinistów i himalaistów.