Gadżety i odzież reklamowa mogą być ekologiczne!

W ostatniej dekadzie przedmiot ekologii stał się jednym z najpoważniejszych problemów, roztrząsanych arenie międzynarodowej. Potrzeba korekty naszego zachowania dotyczącego racjonalnego wykorzystania zasobów Ziemi, powoli przebija się do każdej dziedziny życia, także do świata promocji. Dzisiaj zarówno niewielkie przedsiębiorstwa, jak i ogromne spółki, podejmują szereg starań, aby stać się eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę przyrody mogą one oznajmić konsumentom w różnorodny sposób, także przez zastosowanie w akcjach promocyjnych eko gadżetów reklamowych.

Ekologiczne gadżety promocyjne z surowców powtórnie przetworzonych

Ekologiczne gadżety to artykuły promocyjne, ale wytworzone z materiałów szybko degradowalnych albo przetworzonych. Są to też gadżety z naturalnych tekstyliów, które mają praktyczne zastosowanie i których osoba obdarowana nieprędko się pozbędzie. Sprawia to, że ich stosowanie w mniejszym stopniu wpływa na zaśmiecanie środowiska. Za ekologiczne gadżety promocyjne uważa się również te produkty, które wyprodukowano z polipropylenu (PP). Pomimo, że to polimer, bez trudu poddaje się on przetworzeniu, a kiedy jest to już niemożliwe, w trakcie jego rozkładu nie są emitowane niebezpieczne gazy.

Ekologiczne gadżety promocyjne – koszulki i papierowe kubki

Można przypuszczać, iż w ofercie hurtowni nieczęsto spotyka się rozległy wybór eko gadżetów reklamowych. To błędne założenie. Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest gigantyczny – nadruki wykonuje się na koszulkach z bawełny, w różnych krojach (męskich, damskich i dziecięcych), jak również w dziesiątkach barw. Grafiki reklamowe nanoszone są na jutowe czy bawełniane torby, dostępne nie tylko w formie klasycznych toreb na ramię, ale również np. workowych plecaków. Inne atrakcyjne gadżety tego rodzaju to naturalnie długopisy, które mogą być wyprodukowane z bambusa lub ze zrolowanego papieru, papierowe pojemniki na napoje, saszetki, jak również eko puszki z biodegradowalnych polimerów.