Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, aby była ona popularna wśród internautów. Lecz co można zrobić, aby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki dobrze przeprowadzonej optymalizacji strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji ?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej artykułów i grafiki. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkiego wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Profesjonalna optymalizacja strony internetowej ułatwia osiągnięcie wysokich wyników wyszukiwania i podnosi popularność serwisu. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że powinna być ona przyjazna dla użytkowników.