Budowa domów drewnianych – energooszczędność i komfort użytkowania

Dowiedz się więcej o budowie domów drewnianych Małopolska na domygoralskie.com

Szereg osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się zrealizować to marzenie. Jeszcze jakiś czas temu w polskim krajobrazie przeważały domy mające kształt zwykłego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Cechowały się także niemałymi stratami energii. Teraz wygląda to całkiem inaczej. Wyjątkowo chętnie decydujemy się na domy z drewna stanowiące połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy wznoszone z drewna to na ten moment najlepszy przykład na to, jak efektywnie można łączyć klasyczny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak często nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Małe okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, balkon lub weranda – to typowe cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, chętnie wprowadzają również innego rodzaju nowoczesne materiały. Taki dom może być też energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stawiają na zwartą bryłę budynku, polecają dobór właściwych okien oraz solidne ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu góralskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można na ogół w w jednej części naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt specjaliście

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie jest proste. Dlatego najlepiej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Dokładnie tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się świetnie, a równocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]