Drzwi drewniane – nieprzerwanie popularne

Mimo że w sklepach kupimy wiele drzwi wykonanych z najróżniejszych surowców (na przykład z metalu oraz tworzyw syntetycznych), to największym zainteresowaniem producentów i klientów szczycą się wciąż drzwi drewniane. Oczywiście nie może to zaskakiwać, gdyż ich liczne plusy sprawiają, że okażą się świetnym wyjściem zarówno wszędzie, gdzie najważniejsza jest funkcjonalność, jak i we wnętrzach, w których istotniejsze są walory wizualne. Dobrze wyprodukowane drzwi drewniane są wszak solidne i doskonale wyglądają, a ich użytkowanie nie przysporzy żadnych problemów. Jak więc wytwarzane są drzwi drewniane? O czym nie zapominać przy ich zakupie?

Produkcja drzwi drewnianych

Do wyrobu drzwi bywają stosowane różne rodzaje drewna. Zwykle jednak wybierane bywa drewno z sosny, które jest stosunkowo wytrzymałe, a ponadto tanie, stosunkowo lekkie i nieprzysparzające trudności w trakcie przygotowania. Oprócz tego stosowane są zwłaszcza inne gatunki krajowe – na przykład dąb czy buk. Rysunek drewna z sosny nie pasuje jednak do niektórych wnętrz – z tego powodu drzwi drewniane obkładane są obłogami z rozmaitych gatunków, tak tych z Europy, jak i egzotycznych. Określają one charakter konkretnego egzemplarza i umożliwiają dostosowanie go do dowolnych mebli lub dodatków.

Różne modele drzwi drewnianych

Drzwi drewniane są nierzadko kupowane także z uwagi na to, że (w odróżnieniu od modeli wyprodukowanych z tworzyw syntetycznych) mogą być wykorzystywane też w tradycyjnie urządzonych pomieszczeniach i w czasie renowacji budynków wpisanych na listę zabytków. Dla wielu klientów naprawdę istotne jest też to, iż drzwi drewniane można wykonać według wytycznych nabywcy, dopasowując je do jego upodobań i cech przestrzennych mieszkania – a to jest oczywiście niewykonalne dla drzwi z metalu oraz z coraz bardziej lubianych materiałów syntetycznych.