Dźwigar – niezastąpiony w budownictwie

Sprawdź, gdzie zamówić dźwigary, wejdź na sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html

Szalunki to struktury niezastąpione na większości budów. Za ich pomocą możliwe jest nadanie właściwego kształtu ścianom wylewanym z betonu, a także przygotowanie w nich wlotów na drzwi i okna. Szalunki okazują się również niezastąpione przy formowaniu sufitów – wtedy ich istotnym elementem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłoby możliwe wzniesienie jakiegokolwiek wielopiętrowego budynku. Dzięki dźwigarom strop nie opada kilka chwil po wylaniu i może zastygnąć. Z jakich surowców wykonuje się dźwigary? Gdzie można je kupić?

Z jakich materiałów wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest sporym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. W związku z tym jego istotną cechą jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania oraz rodzaj użytych do tego materiałów. Te powinny być starannie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najodpowiedniejszym materiałem jest lite drewno takich gatunków jak buk, topola, sosna czy olcha. Nadzwyczaj ważne jest także stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed szkodliwym działaniem wody, klejów i pozostałych płynnych preparatów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio zagrażają strukturze drewna.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Podmioty, które na co dzień zajmują się wznoszeniem wielokondygnacyjnych obiektów posiadają swoje dźwigary. Ich kupno oraz przechowywanie wiąże się jednakże z pewnymi kosztami. Szczęśliwie firmy, które sporadycznie podejmują się zamówień tego typu, mogą ustrzec się wspomnianych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów oraz innych części konstrukcji szalunkowych.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]