Ekologiczne domy drewniane – cechy charakterystyczne?

Jeśli poszukujesz ekologicznych domów drewnianych, koniecznie wejdź na http://domygoralskie.com/eko.html

Jeszcze kilkanaście lat temu największą popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze naszego kraju domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Dlatego naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na ekosystem. W domach z drewna nie używa się surowców syntetycznych. Ze względu na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby tego rodzaju budynek ocieplić. Nie jest stosowana także papa. W efekcie domy drewniane w żadnym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego rodzaju doskonale wtapiają się w naturalne otoczenie. Bardzo dobrze prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór oraz sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia doskonałe samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach drewnianych panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono również bardzo dobrze natlenione. Domy wykonane z drewna rewelacyjnie nadają się dla chorych na astmę, alergików oraz osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]