Gdzie okna skrzynkowe sprawdzą się najlepiej?

Dowiedz się, gdzie zamówić okna skrzynkowe drewniane

Okna skrzynkowe utożsamiamy zwłaszcza z zabytkowymi budynkami. Nierzadko zauważyć je można w starych gmachach, starych chałupach oraz dworkach. Obecnie są one produkowane zwłaszcza z przeznaczeniem do montażu w tego typu, bo użycie skrzynkowych okien wymagane jest przez urzędników. Warto przy okazji zauważyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz częściej zakładane są także w nowszych budynkach. Tym bardziej, że obecne modele są tak samo funkcjonalne, co okna wykonane starymi technikami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest powietrze. Jest to swego typu izolator, który chroni wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach nierzadko podzielone są na czworo elementów – dwa u góry, mniejsze skrzydła są otwierane osobno i kiedyś były wykorzystywane do wietrzenia wnętrz. Taka budowa najlepiej zda egzamin w obiektach zabytkowych – na przykład domach z czerwonej cegły.

Materiał na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe typy, powinny być zrobione z właściwego materiału. Dotąd najchętniej wybierano sosnę czy dąb, ale ostatnimi czasy ich producenci wykorzystują także drewno egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti są wszak znacznie bardziej odporne na wpływ wilgoci, powietrza i skrajnych mrozów.

Kontakt:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]