Kilka słów o budowie domów z bali

Chcesz poznać więcej szczegółów o budowie domów z bali? Zajrzyj na http://domygoralskie.com/technologie.html.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy z bali wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które układane są w bardzo charakterystyczny sposób. To stara metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Zwiększająca się nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii wyglądają wyjątkowo pięknie. Do tego w ich wnętrzu panuje niezwykła atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich doskonale. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. Na skutek tego domy z bali nie wymagają wykonywania czasochłonnego i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy murowane, które na ogół generują niemałe straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego też pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy budowane z bali najczęściej spotkać można na terenach położonych w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są dzisiaj popularne również w innych rejonach Polski. Bale są solidnie przygotowywane, na skutek czego są odporne na działanie wilgoci i innych czynników pogodowych. To właśnie z tego powodu domy z bali mogą być spotykane we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest potrzebna

Decydując się na dom w technologii zrębowej, powinno się zadbać, aby zarówno wykonanie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych zlecić profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie ujawnią się nieprzyjemne niespodzianki.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]