Kluczowy element szalunków – sklejka szalunkowa

Więcej szczegółów o sklejce szalunkowej Kraków

Deski szalunkowe to istotny komponent instalacji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego surowca, jakkolwiek zwykle wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować obiekty ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki mają również zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te jednak były kosztowne, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zazwyczaj nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny w dzisiejszych czasach używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – z reguły z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi popularny wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Spółki budowlane posiadają z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma konieczności zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma służy także wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]