Nowoczesne projekty domów

Jeżeli szukasz szczegółowych wiadomości dotyczących sporządzania nowoczesnych projektów domów, zajrzyj tu

Budowlane trendy sprzed lat powoli odchodzą do lamusa, zaś ich miejsce zajmują znacznie bardziej innowacyjne rozwiązania. Choć wiele domów buduje się wciąż w oparciu o projekty pochodzące z poprzedniego dziesięciolecia, to wielu klientów stawia na nowoczesne projekty domów – jakimi cechami więc się wyróżniają? Gdzie szukać źródeł ich popularności? Czemu opłaca się na nie postawić?

Inspiracje nowoczesnych projektów domów

Nowoczesne projekty domów tworzone są pod wpływem różnych trendów. Wielu architektów przyznaje się do wpływu modernistycznych twórców działających w krajach germańskich. Kiedy przyjrzymy się wielu młodszym projektom, dostrzeżemy wpływy dzieł architektów skupionych wokół Bauhausu oraz podobnych kierunków.

Wyróżniki nowoczesnych projektów domów

Najistotniejszą cechą nowoczesnego budownictwa jest korzystanie z ograniczonego zestawu środków i niechęć do nadmiaru dodatków. Nowoczesne projekty domów koncentrują się na bryle i wyłączne ona nadaje budynkowi określony charakter. Ogromną uwagę zwraca się także na materiały – najchętniej używa się tradycyjny cement, szkło lub drewno.

Nowoczesne projekty domów – wyłącznie w mieście?

Wbrew stereotypom, nowoczesne projekty domów zdadzą egzamin nie tylko w miejskich dzielnicach domów jednorodzinnych. Tylko od inwencji architekta zależy bowiem to, czy konkretny dom wpisze się w charakter otoczenia. Warto wziąć pod uwagę rodzaj przeważającej tam architektury i spróbować włączyć do projektu kilka z obserwowanych często dodatków.

Kontakt:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]