Okna drewniane – sposób na elegancki wygląd domu

Tu znajdziesz więcej szczegółów o okna drewniane producent

Drewniane okna zwykle preferowane bywają nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale również na ich wysoką jakość. Ten naturalny surowiec daje piękny wygląd, który pozostaje niezmienny przez długi czas. Jednakże nie tylko wygląd jest istotnym atutem tego rodzaju elementów. Jakie są jeszcze kwestie, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich cena jest nieco wyższa niż okien z PCV?

Okna drewniane – klasyczna elegancja

Każdy entuzjasta przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych mających związek z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, który zaprowadza w otoczeniu materiał ten. Można także wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które mogą mieć różny wygląd, odcienie czy też rozmaitą fakturę, co daje duże możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też bardzo ciepłe, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, jest zatem doskonałym materiałem do wytwarzania najróżniejszych elementów wystroju wnętrz.

Dodatkowe istotne cechy okien drewnianych

Ten ekologiczny surowiec stwarza bardzo duże możliwości jeżeli idzie o wykonywanie okien. Przybierają one przeróżny wygląd i stylistykę. Drewniane ramy można malować na dowolne kolory, a także poddawać obróbce, tworząc piękne wzory. Jedynie drewno nadaje się do restaurowania starych budowli, świetnie sprawdza się również w domach osób mających alergie. Nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, a nawet dobrze działa na zdrowie mieszkańców, poprawiając klimat domu. Do tych plusów trzeba jeszcze dopisać fakt, iż jest bardzo dużo dobrych sposobów wydłużania trwałości okien drewnianych, a także to, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeśli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, która jest bardzo łatwa i nie zagraża środowisku. Wszystko to sprawia, że okna drewniane są bardziej godne polecenia niż produkty wytwarzane z PCV lub plastiku.

Kontakt:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]