Pergola tarasowa – idealne rozwiązanie dla domu

Kup pergolę tarasową w Warszawie.

Posiadasz swój dom z ogrodem i myślisz się jak dobrze spożytkować tę przestrzeń, by stała się maksymalnie przydatna? Pragniesz spędzać jak najwięcej czasu poza domem, nie tylko w bezchmurne dni? Rozwiązaniem dla Ciebie jest budowa zadaszenia tarasowego lub wolno stojącej pergoli ogrodowej, pozwolą Ci cieszyć się takim wypoczynkiem bez względu na warunki panujące na zewnątrz.

Atuty montażu pergoli tarasowej

Pergole bywają elementem całorocznym lub mobilnym, czyli rozkładanym i składanym w zależności od potrzeb, aczkolwiek właściciele domów zazwyczaj decydują się na to pierwsze rozwiązanie. Pergola zbudowana przy ścianie budynku formuje zadaszony taras, co na ogół znacznie rozszerza przestrzeń użytkową domu. Zadaszenie tarasowe osłania domowników i umieszczone pod nim przedmioty przed słońcem oraz deszczem. Gros obecnych na rynku projektów pergoli można wybudować nie tylko przy ścianie budynku, ale również jako samodzielną zabudowę wkomponowaną w układ ogrodu. Trzeba dodać, iż niektóre modele pergoli tarasowych można założyć także we wnęce pomiędzy dwiema ścianami. Obecnie zadaszenia tarasowe wykonywane są z wytrzymałych i odpornych na korozję stali nierdzewnej oraz aluminium. Zadaszenia w pełni sporządzone z drewna są już rzadkością.

Nowoczesne modele pergoli i zadaszeń tarasowych dostarczają niesłychanie szerokie możliwości przystosowania ich pod kątem kubatury i koloru i rodzaju poszycia. Osoby bardzo wymagające bez trudu znajdą także zadaszenia wyposażone w użyteczne udogodnienia, między innymi skuteczne systemy odprowadzania deszczówki, rolety boczne, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie zadaszeniem przy pomocy pilota staje się obecnie standardem, jakkolwiek nadal oferowane są pergole obsługiwane ręcznie.

Jaki wybrać wariant zadaszenia pergoli – lamelowy czy materiałowy?

Osoby, które zdecydowały się na budowę pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch typów zadaszenia – lamelowego lub materiałowego. W pierwszym wariancie zadaszenie zbudowane jest z lameli, czyli “piór” funkcjonujących zupełnie jak żaluzje. Użytkownik może zmieniać kąt nachylenia lameli, dostosowując tym samym ilość światła wpadającego przez dach albo zupełnie go zamknąć. Z kolei w pergolach materiałowych zadaszenie sporządzone jest z tkaniny (z reguły jest to wodoszczelna i trwała tkanina PCV), które przesuwa się horyzontalnie. Dach da się zupełnie otworzyć bądź zamknąć, ewentualnie zostawić go po części odkrytym. Każde z tych rozwiązań świetnie się sprawdzają, dlatego wybór jednej z tych opcji zależy już całkowicie od upodobań nabywcy i jego indywidualnego wyczucia estetyki.

Kontakt:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]