
Piaskowiec elewacyjny to materiał szeroko wykorzystywany na budowach. Dominuje nie tylko jako materiał dekoracyjny wewnątrz nieruchomości, ale również na zewnątrz. Co dokładnie decyduje o jego częstym użyciu? Sprawdźmy to.
Piaskowiec elewacyjny – bogactwo struktur
Niesamowicie popularnym komponentem używanym podczas budowy nieruchomości oraz posesji jest piaskowiec elewacyjny. Można go kupić w rozmaitych kolorach – od mlecznego, przez zielony aż po miedziany. Poszczególne warianty piaskowca różnią się od siebie barwami, ukształtowaniem i rodzajem – istnieją płytki o wyrównanej powierzchni, faliste, połyskujące, o łamanych krawędziach. Niektóre odmiany piaskowca charakteryzują się szlachetnym połyskiem, dzięki zastosowaniu odrobiny kwarcytu. Z tego też powodu piaskowiec doskonale sprawdza się w jako element dekoracyjny – w mieszkaniach, na ścieżkach i jako materiał elewacyjny. Stanowi świetny element na ścieżki ogrodowe, schody, a nawet wykończenie posesji.
Piaskowiec elewacyjny – odporny na warunki środowiskowe
Kluczową cechą piaskowca jest jego niezwykła wytrzymałość na negatywne czynniki środowiskowe. Płyty elewacyjne prezentują się świetnie przez co najmniej kilkadziesiąt lat. To kamień całkowicie naturalny, który nie podda się działaniu mrozu, intensywnych opadów i będzie stanowić wielki walor dla naszej nieruchomości. Na rynku znajdziemy wiele typów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pochodzących z kraju, jak i importowanych zza granicy.