Podpory stropowe – łatwy montaż i wysoka wytrzymałość

podpory stropowe, podpory szalunkowe

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się ich używa? Kiedy opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich zastosowanie

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy rodzaj używany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można pokryć strop cementem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią także stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w różnych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną wytrzymałością, są też proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, a także moduły produkowane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się nowatorskimi rozwiązaniami, wysoką jakością oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory stropowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w trudnych warunkach. Obecnie wiele firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]