Wypożyczenie i montaż rusztowań

Rusztowania to kluczowe elementów wyposażenia firm remontowych. Pozwalają na bezproblemowe dojście do najwyżej położonych pięter budynków, nie powodując zarazem zagrożenia dla przebywających na wysokości ludzi. Dzięki nim renowacje wiekowych kościołów, bloków oraz wieżowców są zdecydowanie prostsze niż kiedyś. Rusztowania są także stosowane przez firmy zajmujące się czyszczeniem szyb oraz konserwacją linii wysokiego napięcia. Używane są poza tym w przemyśle chemicznym. Oprócz rusztowań stacjonarnych stosowane są również modele jezdne – przydatne szczególnie przy robotach obejmujących spore budynki.

Materiały na rusztowania

Kiedyś rusztowania robione były przede wszystkim z drewna. Takie konstrukcje były wprawdzie lekkie, jednak niewytrzymałe, a to sprawiało, iż przy każdym remoncie niezbędne były przynajmniej drobne naprawy. Do dziś na Dalekim Wschodzie rusztowania wykonuje się z bambusa. Dziś najczęściej wykorzystywanym typem rusztowań są konstrukcje wyprodukowane ze stali, która jest materiałem wytrzymałym, a jednocześnie dość lekkim. Jeszcze lżejsze okazuje się aluminium, a te stosuje się w szczególności do wykonywania rusztowań jezdnych, ponieważ powinny być jak najmniej ciężkie.

O czym wiedzieć przy wynajmie rusztowań?

Ze względu na bezpieczeństwo osób pracujących na rusztowaniach, bardzo istotne jest to, od której firmy je wynajmiemy. Należy wybierać zwłaszcza ekipy ze świetną opinią i polecane przez innych kontrahentów. Sprawdźmy też, czy interesująca nas ekipa świadczy oprócz tego złożenie i demontaż rusztowań – jest to wszak zadanie, do którego niezbędne są wysokie umiejętności, a należy pamiętać, iż w dużym stopniu wpływa to na bezpieczeństwo przebywających na wysokości osób. Koszty wypożyczenia rusztowań są bardzo zróżnicowane i biorą się z okresu wynajmu, metrażu konstrukcji i innych rzeczy.