Moda ślubna – aktualne trendy

Trendy na rynku ślubnym wciąż się zmieniają i dostarczają młodym parom wielu inspiracji. Jak wygląda obecnie moda ślubna w wydaniu damskim oraz męskim? Czym cechują się popularne style boho, retro oraz vintage?

Moda ślubna – aktualne trendy

Styl boho to romantyzm i naturalne, proste kroje. Wśród pań dominują długie zwiewne suknie niekrępujące ruchów, pozbawione sztywnych gorsetów i wszytego koła. Sukienki są zdecydowanie luźniejsze, utrzymane w stylu cygańskiej bohemy, dominuje w nich koronka, zwłaszcza na ramionach i przy dekolcie, a także szeroka gama kolorów. Popularne są też stylizacje retro. Moda ślubna jest w tym zakresie bardzo różnorodna – na rynku dostępne są sukienki w kształcie litery A, kończące się w połowie łydki, a także charakterystyczne koronkowe, długie welony. Romantyzm i swobodna elegancja, to z kolei główne wyznaczniki stylu vintage. Panny młode rezygnują z ciasno upiętych koków, wybierając wianki lub rozpuszczone włosy z wplecionymi polnymi kwiatami.

Moda ślubna – gdzie szukać porad?

A co z męskimi stylizacjami ślubnymi? Zarówno styl vintage, boho, jak i retro pozwalają popuścić wodze fantazji i zrezygnować z ciemnego, klasycznego garnituru. Panowie mogą wybierać pomiędzy jasnymi elementami garderoby – rozmytym beżem, odcieniami błękitu, pojawiają się także brązowe dodatki wykonane ze skóry – szelki, paski, buty. Duże możliwości daje panom styl vintage oraz retro – mogą pokusić się o kieszonkowy zegarek czy kapelusz. Warto pamiętać, że moda ślubna cały czas się zmienia, a najlepszych inspiracji można szukać w branżowych magazynach, stronach internetowych, a także na blogach.