Dla kogo kierowany jest kurs rysunku architektonicznego?

Jeśli interesuje Cię aktualna oferta kursu rysunku architektonicznego Kraków, wejdź na domin-krakow.pl

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej obleganych kierunków na polskich uczelniach. Na jego ogromne uznanie wpływa sporo czynników – głównie fakt, iż są to bardzo ciekawe studia oraz perspektywa wysokiej pensji i wciągającej pracy po uzyskaniu dyplomu. By dostać się na architekturę należy jednakże nie tylko udowodnić się znajomość najistotniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale również umiejętnością rysowania. Jeśli jej nie posiadamy, przed egzaminami wstępnymi warto przejść kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego się nauczymy?

Osoby, które uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego mogą liczyć na wszechstronne przygotowanie do egzaminów wstępnych. Kurs ten jest skierowany do osób dysponujących przynajmniej podstawowe umiejętności rysowania. Długość zajęć cztery godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje kursantom praktyczną wiedzę dotyczącą kompozycji i perspektywy, jak również specjalistycznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. W toku szkolenia przyszli architekci pracują nad rysunkiem, a prowadzący pomaga im przygotować pracę, która zostanie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – czy to tylko lekcje rysunku?

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko lekcje rysunku, ale też porady zawodowców pomagające przyszykować się należycie do egzaminów – m.in. odnośnie tego, jak stworzyć dobre portfolio na każdą z uczelni (na przykład te w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu lub za granicą). Chętni mogą podejść do próbnego egzaminu, w trakcie którego dowiedzą się, co czeka ich w niedalekiej przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą także dla swoich słuchaczy lekcje historii sztuki – ta wiedza okaże się nieodzowna na egzaminie i w toku studiów.

Kontakt:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]