Dzieci też mogą gotować – warsztaty kulinarne dla dzieci

Potrzebujesz więcej informacji o warsztatach kulinarnych dla dzieci? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj tu.

Dzieci uwielbiają pomagać nam w kuchni – ozdabiać ciasta bądź wybierać i podawać składniki. Chcesz wykorzystać zapał kulinarny Twojej pociechy? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak przebiegają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci uczy młodych kucharzy samodzielności

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do maluchów w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie kursu dzieci nie tylko zdobywają przydatne umiejętności, ale , co najważniejsze, uczą się niezależności oraz rozwijają swoją pomysłowość. A w tym samym czasie wyśmienicie się bawią. Komponowanie ciekawych smaków, nauka prostych przepisów oraz wybieranie i mieszanie składników – całość sprawia, iż maluchy z entuzjazmem gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo zasady, jakie trzeba stosować w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach mogą też partycypować rodzice, jest to tym samym doskonała okazja do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą śledzić kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a następnie posmakować tego, co ugotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z doświadczonym szefem kuchni

Zajęcia prowadzone są przez 3 godziny i organizowane są w Krakowie. W czasie kursu uczestnicy przyrządzają danie główne oraz deser. Młodzi entuzjaści sztuki gotowania mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – podjąć próbę upieczenia przystrojonej świeżymi dodatkami, aromatycznej pizzy, czy też przyrządzić smaczny makaron na słono bądź słodko. W czasie kursu grupa przygotowuje również przepyszną deser – mus z lodami i mascarpone. Lekcja powiązana z zabawą to znakomity sposób spędzania wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ukochanych posiłków przynosi pociechom wiele szczęścia. Nawet bardzo nieposłuszny maluch będzie z pasją przykładać się do pieczenia smakowitej pizzy bądź dekorowania deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez zawodowego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz doskonały kontakt z maluchami.

Kontakt:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]