Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

digital painting kurs, kurs adobe photoshop

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dłuższego czasu próbują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już wystarczająca, by zdobyć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, ponieważ te sektory rozrywki do projektowania postaci czy świata przedstawionego stosują głównie specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia mnóstwo początkujących osób zaczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast stara się poznać znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – nieograniczona wolność dla artystów

Jest mnóstwo programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Adobe Photoshop, który mimo iż został stworzony jako software do obróbki fotografii, w mgnieniu oka został podstawowym narzędzie game developerów i ilustratorów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak np. Affinity Photo, GIMP czy Clip Paint Studio, w których przy zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak malunki wykonane farbami olejnymi, farbami akwarelowymi bądź temperą. Digital painting daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia nieudanych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z opcją kontaktu z twórcą szkolenia

W praktyce nauka malarstwa komputerowego toczy się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, lecz by dobrze rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz niezbędne techniki korzystania z pędzli, wypada wykupić kurs opracowany przez biegłego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnych video kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie technik jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one tylko podstaw działania programu. Ważne jest natomiast, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z autorem kursu.

Kontakt:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]