Nauka rysunku dla amatorów i przyszłych studentów ASP

szkoła rysunku, lekcje rysunku Kraków

Rysowanie może stać się sposobem na życie i wyrażeniem siebie, niemniej jednak nawet osoby, które nie łączą z nim swoich artystycznych planów, mogą czerpać z niego duże korzyści. Dowiedziono bowiem, że nawet nieprofesjonalne rysowanie zbawiennie oddziałuje na naszą psychikę oraz emocje. Pozwala się odstresować i puścić w niepamięć codzienne problemy, jest też istotnym elementem wychowania. Wielorakie korzyści płynące z rysowania sprawiają, że spory odsetek ludzi postanawia poprawić swoje plastyczne umiejętności. Taką opcję daje nam szkoła rysunku prowadzona przez profesjonalnych artystów.

Szkoła rysunku – dla kogo?

Grono uczniów, do których adresowana jest oferta nauki rysunku, jest wyjątkowo szerokie. Niektóre zajęcia przygotowywane są z myślą o najmłodszych, dla których są okazją do rozwijania wyobraźni, wrażliwości i umiejętności manualnych. Wiele osób zaczynających naukę rysunku to licealiści przygotowujący się do egzaminów wstępnych na ASP – dotyczy to przede wszystkim takich miast jak Warszawa, Łódź, Gdańsk czy Kraków. Nie brakuje również kursów adresowanych do początkujących – tych, którzy po prostu lubią rysować i chcieliby robić to lepiej, w pełni wykorzystując swój potencjał.

Czego nauczymy się na lekcjach rysunku?

Szkoła rysunku oferuje lekcje dopasowane do potrzeb odbiorców o przeróżnych zainteresowaniach artystycznych. Mnóstwo czasu poświęca się rysunkowi – to bez wątpienia najpopularniejszy typ plastycznej działalności. Niewiele mniejszą popularnością cieszą się lekcje malarstwa. Nauka rysunku i malarstwa to rzecz jasna nie jedyne kursy, na jakie można się zdecydować. Dobre szkoły oferują też lekcje malarstwa cyfrowego (ang. digital painting) oraz rysunku architektonicznego.

Kontakt:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]