Auto do ślubu – do kościoła z własnym kierowcą

Z pewnością niezwykle istotnym sprawą w życiu każdego z nas jest ślub. Wszystko powinno być w tym dniu idealnie przygotowane – nic nie może sprawić zawodu. Dzień ślubu jest zawsze zaplanowany w najmniejszym detalu. Zasadniczym elementem jego oprawy jest samochód, którym oblubieńcy pojadą do ślubu – jest ono symbolem ekskluzywności.

Auto do ślubu – ważny element ślubnej tradycji

Współcześnie przyjętym zwyczajem jest, aby nowożeńcy pokonali drogę na ceremonię samochodem. Kiedyś był to pojazd zaprzężony w dwa przystrojone konie. Jednakże wraz z nastaniem techniki rumaki ustąpiły pola autom. Samochód do ślubu jest szczegółem, który powinien zostać zauważony przez zgromadzonych znajomych i członków rodziny. Jednak prócz oczekiwanej, godnej oprawy, samochód jest też wygodną metodą dotarcia do celu. Tym bardziej w tych czasach, kiedy to nie poruszamy się już tylko w granicy ograniczonego terenu zamieszkania, ale często przemierzamy przed ceremonią wiele kilometrów – wszak obecnie droga z miejsca ceremonii do lokalu weselnego wiedzie zwykle przez fotografa.

Jaki samochód do ślubu wybrać? Może luksusowy Mercedes?

Na wybór wymarzonego auta mogą mieć wpływ moda, a także indywidualne upodobania. Przeważnie ogół nowożeńców wybiera samochody z aktualnej oferty najlepszych marek, np. Mercedesa. Na rynku usług przewozowych dedykowanych nowożeńcom odnajdziemy także auta z aktualnej oferty salonów, jak również te retro. Nowożeńcy najczęściej decydują się nowoczesne limuzyny w dyskretnej, eleganckiej czarnym kolorze. Całość musi stanowić idealną harmonię, zatem wytworne skórzane wnętrza są już standardem. Wypożyczalnie samochodów do ślubu oferują młodym parom usługę wynajmu pojazdu wraz z kierowcą zaznajomionym z etykietą ślubną. Osoba, która poprowadzi samochód jest również gwarantem powodzenia naszej ceremonii. Dlatego mile widziany jest profesjonalny kierowca, który bezpiecznie dowiezie nas pod kościół, przy czym wykaże się dyskrecją i nie skradnie naszego show.