Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Na brabis.pl uzyskasz rzetelną poradę profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice

Dopilnowanie księgowości w małych przedsiębiorstwach jest zazwyczaj źródłem niemałych problemów. Nieduże podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistę na etat, a ich szefowie nie zawsze umieją starannie zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Co zyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy profesjonalistom od rachunkowości, otrzymamy gwarancję, iż potencjalne kontrole US nie zakończą się nałożeniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy oraz pracy – nie musimy troszczyć się o finansami samemu, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Należy także nadmienić o wygodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Dziś nie ma już konieczności regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, gdyż mnóstwo kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się sugerować się jedynie jego cenami – dziwnie niskie ceny usług często zwiastują ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci zdobyli stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Kontakt:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]