Catering świąteczny dla firm i nie tylko – jakie dania można zamówić?

Catering świąteczny Kraków - usługa dostosowana do Twoich potrzeb.

Boże Narodzenie to okres, który spędza się głównie z bliskimi, lecz obiady świąteczne odbywają się też w firmach. Nieraz załoga firmy organizuje je swoimi siłami, przynosząc samodzielnie przygotowane potrawy, lecz w dużych zakładach pracy ten sposób działania nie zawsze jest skuteczny. By więc ułatwić sobie zadanie planowania firmowych obiadów wigilijnych, zarówno tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, polecamy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Tradycyjne świąteczne dania – co oferuje catering świąteczny?

Rzecz jasna, na bożonarodzeniowym stole musi zostać postawionych jak najwięcej rodzimych świątecznych smakołyków. To głównie dania rybne, jak chrupiący filet z łososia bądź karpia oraz staropolskie zupy – obowiązkowo barszcz czerwony i żurek, ewentualnie także zupa grzybowa. Na stole nie powinno zabraknąć też krokietów z kapustą i grzybami, które najczęściej podawane są wespół z wymienionym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez przekąsek na zimno, m.in. bez sałatki warzywnej lub ryby po grecku. Wypada również zatroszczyć się o pyszny specjał na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy kutię z rodzynkami, puszysty sernik albo makowiec.

Jak zamawiać catering świąteczny?

Za planowanie Bożego Narodzenia w firmie warto wziąć się z odpowiednim wyprzedzeniem. Powinieneś wyznaczyć datę wydarzenia i zestawić go z harmonogramem urlopów zatrudnionych. Umożliwia to ścisłe określenie potencjalnej liczby gości uroczystości, a w rezultacie ułatwi zamówienie trafną liczbę porcji. Warto porozmawiać z pracownikami o menu i wespół zdecydować się na te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Ważne jest także to, by dowiedzieć się czy któryś z zatrudnionych ma uczulenie, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w cieście, lub są w załodze firmy weganie. Dla tych pracowników trzeba zamówić potrawy zgodne z dietą. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem potraw świątecznych akceptują zlecenia przez większą cześć grudnia, ale nie warto zabierać się do w ostatniej chwili.

Kontakt:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]