Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście

usuwanie wirusów z wordpressa, odwirusowywanie wp

WordPress okazał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, że ilość witryn oraz sklepów internetowych działających z jego wykorzystaniem liczy się już w setkach milionów. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, że strony wykonane na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerów. W sytuacji zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, niezbędne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa po atakach hakerów?

Teksty na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? Ze strony wysyłana jest niechciana poczta? Na witrynie widnieją przekierowania do nieznanych Ci portali? A może logowanie jest zablokowane? To jedynie parę z popularnych symptomów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takim przypadku konieczne jest ekspresowe działanie, aby zidentyfikować źródło infekcji, a następnie przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania czy też po atakach hakerskich powinno się powierzyć profesjonalistom od tego typu działań, gdyż naprawa zainfekowanego WordPressa z reguły przekracza kwalifikacje osób, które codziennie parają się tylko projektowaniem sklepów oraz stron www na tym CMS-ie.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanego WordPressa?

Spece zajmujący się usuwaniem malware ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich działań naprawczych prowadzą drobiazgowy przegląd baz danych oraz plików strony. Badają pliki htaccess i wp-config, jak również kod zainstalowanych na stronie motywów i wtyczek. Podczas naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które obniżą ryzyko następnych ataków. Jeżeli długotrwała infekcja spowodowała dodanie strony do spisu wykluczeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy mogą podjąć również niezbędne działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Likwidacja wszelkich efektów cyberataku nie jest gwarancją, że taki kazus nie powtórzy się za jakiś czas, stąd ważne jest cykliczne uaktualnianie systemu zarządzania treścią i wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]