Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty zębów to najlepsza metoda na zastąpienie straconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się też w przypadku sporych ubytków, a nawet bezzębia. Są one dużo wygodniejsze od protez, a jeśli stosownie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego wytwarza się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe – wytwarzane z tytanu

Na wstępie warto nadmienić, iż implant zęba to wyłącznie ta część, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się ogromną wytrzymałością. Jego największą zaletą jest też to, że nie reaguje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego używanie jest zatem w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z czego robi się korony implantów?

Wachlarz materiałów, z których wytwarzane są korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z koroną porcelanową, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a prócz tego nie powoduje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje też tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.