Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, aby używać protez. Nie było to oczywiście najlepsze rozwiązanie, bo protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie jest bardzo wygodne. Z tego względu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, lecz także wykazują sporo innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie widocznych długo rezultatów, do zera ograniczając prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych, które rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Implantologia – jak przebiega zabieg?

Obecnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm oraz trochę krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na duże zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie notuje jakichkolwiek bólów nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi wykorzystywać zimne okłady, zaś bezpośrednio po operacji – unikać gorących potraw, tytoniu oraz alkoholu. Ważne jest też stosowanie specjalnych płukanek, które likwidują opuchliznę i ból.

Skuteczna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na jakość życia pacjentów – dlatego bardzo istotne jest to, żeby znaleźć właściwego lekarza. Jak więc uniknąć przykrych pomyłek oraz problemów ze zdrowiem? Słusznie zrobimy zlecając wykonanie implantów zębów stomatologowi z dużym doświadczeniem i korzystnymi recenzjami od dotychczasowych klientów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu stomatologicznego z pewnością trafimy na ważne wskazówki.