Jakie schorzenia zwalczają dożylne wlewy witaminy C

Witamina C to składnik o ogromnym zastosowaniu, który zwalcza infekcje i wzmacnia układ odpornościowy. Polecany jest przede wszystkim w okresach jesienno-zimowym. Od lat 60. kwas askorbinowy wykorzystuje się w inny sposób – przy bardzo ostrych chorobach. Sprawdźmy w takim razie czym są dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.

Wlewy witaminy C – niezwykle mocne stężenie

Witamina C jest składnikiem niezbędnym do życia człowieka. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie jej wygenerować, dlatego musimy otrzymywać jej dawki z zewnątrz (np. z jedzenia). Współczesna medycyna od lat sprawdza wpływ kwasu askorbinowego na zwalczanie niebezpiecznych schorzeń – zapalenia stawów, arytmii i mnóstwa innych. Naukowcy sprawdzają szczególnie działanie witaminy C na zwalczanie komórek kancerogennych – niektóre eksperymenty starają się dowieźć, że wprowadzenie wlewów witaminy C może zapewnić znacznie lepsze skutki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na podaniu dużych porcji tego związku do organizmu. Dawki sięgają nawet 10000 mg, jest to więc bardzo silne stężenie, które może pomóc pokonać wiele groźnych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – stężenia ustalane przez specjalistę

Metoda podawania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, usuwa możliwość pojawienia się skutków niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku standardowych terapii (np. suplementów). Dzięki temu cukrzyca może się cofnąć, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony, a więc efekty mogą być zdumiewające. To specjalista decyduje o przebiegu terapii i ustala dawkę, ale żeby osiągnąć ostateczne efekty, leczenie musi działać przez dłuższy okres.