Lokal na chrzciny – jak go wybrać i inne porady dotyczące organizacji imprezy

Lokal na chrzciny Kraków - sprawdź informacje o ofercie na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszym istotnym rodzinnym wydarzeniem dotyczącym ich nowo narodzonego potomka, stąd też dbają o to, aby wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Organizacja chrzcin może być jednak wyzwaniem, szczególnie jeśli na imprezę zaprasza się liczną grupę bliskich i przyjaciół. W tym wpisie znajdziesz kilka porad, które wesprą cię w tym zadaniu.

Organizacja chrztu – o czym powinno się pamiętać?

Dawniej sakrament chrzcin odbywał się zaraz po urodzeniu pociechy, nieraz wręcz w dniu połogu, z przyczyny znacznej śmiertelności noworodków. Z upływem lat chrzciny zamieniły się w ważny dzień nie tylko dla najbliższej rodziny pociechy, więc są wyprawiane zwykle kilka miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na dokładne rozważenie istotnych kwestii tej okoliczności, jak wybór ojca i matki chrzestnych, a także świątyni, w której będzie mieć miejsce uroczystość. Planując z parafią dzień chrztu należy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na zaproszenie wszystkich gości, a także zamówienie dla nich obiadu oraz noclegu, jeśli będą przyjeżdżać do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach radzimy dodać prośbę o konfirmację przez gości swojej obecności, co jest potrzebne do wyliczenia ile osób ostatecznie będziemy musieliugościć. Nie bójmy się także zakomunikować, jakiego upominku oczekujemy dla pociechy. Goście przeważnie skupiają się na zabawkach, jednak rodzicom przydadzą się dużo bardziej użyteczne podarki, jak chociażby fotelik samochodowy, kołderka dla dziecka bądź ubranka.

Na co zwrócić uwagę dobierając lokal na chrzciny?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny organizowano przeważnie w mieszkaniu rodziców malucha, zatem nie wszyscy uczestnicy ceremonii w świątyni byli zapraszani na odświętną biesiadę. Obecnie wspólny obiad dla znacznej grupy członków rodziny oraz dalszych i bliższych znajomych dumnych rodziców jest już normą. Analizując propozycje sal, w których można urządzić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko użyczą cudownie udekorowane pomieszczenia, ale także współdziałają z dostawcą cateringu, który przyrządzi menu harmonizujące z charakterem wydarzenia i który zagwarantuje kompetentną obsługę zaproszonych. Jeżeli ceremonia ma się odbyć w ciepły miesiąc, polecamy znaleźć salę na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletnie dzieci zamiast ślęczeć przy stole mogą bawić się na dworze, a fotograf albo rodzina zrobi śliczne zdjęcia. Znaczący jest również taki wybór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by przejazd z kościoła do miejsca obiadu był niezbyt długi, podobnie jak transport biesiadników do wynajętego noclegu albo domu.

Kontakt:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]