Mechanizm leasingu samochodu

Do instrumentów powszechnie wykorzystywanych przez nowoczesne firmy należy leasing samochodu. Taka procedura sprawia, że możemy zagwarantować załodze zarówno pojazdy osobowe, ale i flotę busów. Zweryfikujmy zatem czym jest leasing samochodów i dlaczego jest tak popularny.

Czy leasing samochodu jest bezpieczny

Leasing polega na płatnej dzierżawie samochodu przez określony czas, a jego podstawowe mechanizmy precyzuje specjalna umowa. Wyróżniamy 2 rodzaje leasingów – operacyjny i finansowy, które różnią się od siebie na przykład formą rozliczania podatków. Taka forma wynajmu służbowej floty pojazdów jest ewidentnie tańsza niż kupno, nie wymaga wkładu własnego, a raty możemy wrzucić w tzw. koszta prowadzenia biznesu. W ten sposób możemy szybko przyznać załodze auta służące do przewożenia zaopatrzenia, jeżdżenia do nabywców oraz bezpiecznego transportu.

Leasing samochodu – fachowe doradztwo

Koniec z samodzielnym sfinansowaniem floty oraz braniem wieloletnich pożyczek – leasing samochodów jest remedium na tego typu kłopoty. Mogą z niego skorzystać nawet początkujące przedsiębiorstwa, które nie osiągają jeszcze wysokich dochodów. Procedury są ułatwione, a leasingodawca nie sprawdza naszych zysków i strat. Warto pamiętać o najważniejszej radzie – poszukując usług leasingowych, najlepiej zdać się na profesjonalną pomoc podmiotów zajmujących się pośrednictwem.