Naprawa lodówek – co warto wiedzieć przed wizytą serwisanta?

Najpopularniejsze awarie lodówek to w szczególności za małe temperatury, dokuczliwy hałas oraz brak szczelności. Co ważne, tego rodzaju usterki czasem biorą się tylko z nieodpowiedniego ustawienia – wówczas musimy tylko przenieść lodówkę. Jeśli jednak źródło awarii jest gdzie indziej, konieczna będzie pomoc fachowcy. Ile na nią wydamy? Kiedy naprawa lodówek będzie trafionym pomysłem, a kiedy lepiej kupić inny sprzęt?

W jakich przypadkach postawić na naprawę lodówek?

Szczególnie zagrożonymi usterkami częściami lodówek są motor o sprężarka. Często ich powodem jest nieprawidłowe obchodzenie się ze sprzętem. Do środka nie powinniśmy bowiem wkładać potraw ciepłych, a korzystając z niej musimy pamiętać o tym, żeby zamknąć wnętrze. Kiedy chodzi o urządzenia dla sklepów, dobrze zastosować siłowniki. Zbyt mała efektywność silnika wpływa również na pracę zamrażalnika. Nie zapominajmy, iż w razie stwierdzenia usterki nie powinniśmy serwisować lodówki samodzielnie. Zdecydowanie lepiej zrobimy powierzając to serwisantów, zyskując tak gwarancję na zamówione naprawy.

Naprawa lodówek – cennik

Koszty naprawy lodówek, jak nietrudno stwierdzić, zależne są od rodzaju awarii. Inną stawkę uiścimy za uzupełnienie gazu, inną za naprawę termostatu, a jeszcze inną za wymianę sprężarki. Druga sprawa to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na fakt, że jest to sprzęt przemysłowy, ceny naprawy czasem będą wyższe. Zazwyczaj jednak koszt naprawy najczęstszych awarii jest zdecydowanie niższy niż kupno nowego urządzenia.