O co zapytać architekta?

Skorzystaj z sugestii architekta Kraków na https://joannaklusak.com

Wzniesienie domu to bez wątpienia najistotniejsza inwestycja w życiu każdego z nas. Powinniśmy zatem starannie to obmyślić oraz pamiętać o usługach specjalistów. Największy wpływ na to, jakie efekty dadzą nasze działania, ma na pewno projekt domu. Mamy szansę co prawda wybrać gotowy dokument, ale by zyskać gwarancję, że dom okaże się taki jak nam chodziło, powinniśmy poprosić o pomoc architekta. Ze względu na to, że większość czytelników nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się para, warto napisać na ten temat kilka zdań.

O czym pamiętać przed spotkaniem z architektem?

To, czy realizacja spełni konkretne oczekiwania, jest zależne przede wszystkim od skutków spotkania z architektem. Przychodząc do architekta musimy przemyśleć, czego oczekujemy po budowanym domu i potrafić opowiedzieć mu o tym. Powinniśmy też zapoznać się z najważniejszymi ustawami dotyczącymi budowy domu – przez to szybciej się porozumiemy z architektem. Nie trzeba rzecz jasna się stresować, ponieważ w przypadku problemów możemy liczyć na jego pomoc.

Co jest obowiązkiem architekta?

Najpierw architekt opracuje projekt budowlany. Właśnie ten projekt zostanie wzięty pod rozwagę przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na budowę. Muszą znaleźć się w nim rozwiązania, na których oprze się nasza budowa. Projekt wykonawczy posłuży zaś do zatrudnienia ekipy budowlanej oraz będzie niezbędny podczas zatwierdzenia budowy. Zawartość tych dokumentów ustalają właściwe ustawy.

Kontakt:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]