Opieka nad grobami

Jeżeli chcesz zlecić opiekę nad grobami Kraków, kliknij tu

Oblicze miejsc spoczynku zmarłych krewnych jest wyrazem naszej pamięci. Często jednak nie znajdujemy chwili, by się nimi zaopiekować – nawet, kiedy pomniki położone są w tym samym miejscu, gdzie mieszkamy. Szczególne problemy zaczynają się natomiast, jeśli naszych krewnych pochowaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w podobnych sytuacjach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie będziemy mieli czasu. Nie sprawia to jednak, że miejsca spoczynku są skazane na to, by pozostać brudne – doskonałym wyjściem okaże się wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega opisywana pomoc?

Opieka nad grobami coraz popularniejsza

Na podobną usługę decydują się nie tylko osoby, którym brakuje wolnej chwili – wśród klientów specjalizujących się w tym przedsiębiorstw nietrudno spotkać również emerytów, którzy na sprzątanie grobów zmarłych bliskich po prostu nie mają siły. Firmy, których domeną jest opieka na grobami często oferują także inne usługi, takie jak zakładanie ławek oraz doradztwo przy dopełnieniu przedłużenia opłaty lub korekty napisów.

Ceny opieki nad grobami

Ceny, jakie należy opłacić osobom czuwającym nad grobami naszych bliskich są bardzo różne. Zależą przede wszystkim od zakresu pomocy – jeśli zlecamy tylko pojedyncze sprzątanie, wydamy od 30 do 40 zł. Jeśli natomiast zależy nam, by przedsiębiorstwo czyściło grób co trzydzieści dni, powinniśmy pogodzić się z kosztem rzędu 400 złotych rocznie. Pamiętajmy, iż stawki uzależnione są także od gabarytów nagrobków, zaś najbardziej kosztowne będzie czyszczenie wieloosobowych grobowców.

Kontakt:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]