Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Zajrzyj tu, aby zlecić wywóz mebli Kraków.

Każdy z nas na pewno świetnie zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie potrzebujemy, a których z rozmaitych względów nie potrafimy wyrzucić. Zazwyczaj przenosimy je do komórki lokatorskiej, na strych lub do piwnicy, aby nie zagracały miejsca w mieszkaniu. Problem jednak w tym, iż po wielu miesiącach i te pomieszczenia robią się tak ciasne, iż zwykłe ich użytkowanie bywa udręką. Dopiero to nakłania większość z nas do przystąpienia do dogłębnego sprzątania, będącego okazją do tego, by pozbyć się zgromadzonych rzeczy. Takie duże porządki często urządzamy również, kiedy nabywamy zaniedbany dom lub dziedziczymy po kimś mieszkanie. Wypada więc wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wywieźć stare meble ze strychu, piwnicy i mieszkania.

Zleć wywóz mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi śmieciami

Odpady takie jak sprzęt AGD i RTV, elementy stolarki okiennej, stare meble czy zdemontowane panele podłogowe lub ścienne nie powinny zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeśli chcemy je wyrzucić, możemy skorzystać z kilku rozwiązań. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika auta albo przyczepy. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te mają miejsce zwykle co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni zagospodarować miejsce na przechowanie odpadów o znacznej objętości. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zadba ona również o legalny recykling jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery często świadczą także profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu komórki, strychu względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?

Stare meble, jeżeli będą przewiezione do PSZOK-u albo firmy zajmującej się się utylizacją zawodowo, wcale nie muszą być trafić na wysypisko lub być spalone. Po rozebraniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów podług tworzywa, z jakiego były wykonane, mogą być znów przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części są one wytworzone, sprowadza się z reguły do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem stosuje się do produkcji nowych biurek, stołów bądź półek.

Kontakt:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]