Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

druk 3D Kraków, drukowanie 3D

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest adresowana głównie do inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów, pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych, jak również przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda osoba bądź firma, której potrzebny jest model koncepcyjny bądź prototyp wydrukowany w technologii FDM, SLS,SLA, DMLS, oraz PolyJet, może skorzystać z tej usługi, o ile nie dysponuje własną drukarką 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (online oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy też bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii FDM – barwne materiały

Najpopularniejszą technologią drukowania 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi atrakcyjna relacja jakości do kosztów, a także opcja wykorzystywania filamentów w szerokiej gamie barw. W trakcie druku metodą FDM na model nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany w głównej mierze przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Z tej technologii druku korzystają osoby, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Drukowanie 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest usługa drukowanie 3D w technologii SLA? Do osób albo podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To metoda, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, wygładzonej powierzchni, bardzo wąskich elementów oraz detali.

Wydruk 3D w technologii SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze plusy tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość kształtu oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]