Profesjonalny coaching – dla kogo?

coaching kraków, profesjonalny coaching

Pełne spożytkowanie własnego potencjału może być nie takie proste. Nieraz zwyczajnie brak nam motywacji, kiedy indziej przyczyną trudności są przeszkody psychologiczne. Bez względu na przyczynę, tego typu problemy bywają niezwykle dokuczliwe i właściwie hamują rozwój zawodowy bądź osobisty. Co najgorsze, przezwyciężenie ich bez pomocy osób trzecich jest nieraz jest niemożliwe albo przynajmniej nadzwyczaj trudne. Z tej przyczyny warto skorzystać z wiedzy zawodowców. Tym bardziej, iż techniki, z których korzystają współcześnie coache, w wielu kazusach okazują się niezmiernie efektywnym instrumentem w pokonywaniu ograniczeń blokujących drogę do osiągnięcia zamierzonych celów.

Coaching. Jakie kwestie omawia coach?

Praca z coachem zaczyna się od obustronnego poznania się. By pojawiły się planowane efekty, na początku najważniejsze jest niewątpliwie zbudowanie szczególnego rodzaju więzi oraz dwustronnej ufności. W trakcie pierwszych sesji – które można przeprowadzić przez telefon czy też za pomocą popularnych komunikatorów internetowych – coach pozna również możliwości, ambicje i cechy charakteru swojego klienta oraz uzgodni z nim plan działania. Podczas współpracy najczęściej przeprowadza się kilka sesji coachingowych (w 2-tygodniowych odstępach), które trwają mniej więcej 90 minut. Zamykające spotkanie to z kolei okazja do ocenienia działań i ustalenia, jak klient upora się z konkretnymi trudnościami w pojedynkę. To, które tematy będą analizowane w ciągu sesji coachingowych zależy od celów klienta – może to być zwiększenie jego skuteczności lub podwyższenie szeroko rozumianego zadowolenia z życia.

Kiedy warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnego coachingu?

Na coaching warto zdecydować się w różnorodnych przypadkach. Jedną z najpoważniejszych pobudek uzasadniających zwrócenie się o pomoc coacha, jest chęć kompletnego użycia własnego potencjału w celu rozwinięcia kwalifikacji zawodowych bądź personalnych. Coach psycholog potrafi także w zauważalny sposób wspomóc nas w podwyższeniu komfortu życia, pogłębiając stopień zadowolenia, a także ucząc, jak oswajać obawy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]