Protezy, mosty czy implanty stomatologiczne – co wybrać?

Najlepszym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu są implanty zębów. Sprawdzą się zarówno w przypadku ogólnego bezzębia, jak i gdy brak nam pojedynczych zębów. Ich najważniejszymi zaletami są względnie nieskomplikowania pielęgnacja i naturalny wygląd – implant stomatologiczny wraz z ceramiczną koronąwygląda identycznie, jak prawdziwy ząb. Przed ich zakładaniem nie ma potrzeby szlifowania przyległych zębów, jest to zatem mniej przykre dla pacjenta aniżeli założenie pełnej protezy lub mostu. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega ten proces i jak należy się do niego przygotować.

Implanty zębowe – jak przebiega ich założenie?

proces wszczepienia implantów zębowych rozpoczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Ponadto ważne jest również właściwe nastawienie i poradzenie sobie z nerwami. Następnie stomatolog wykonuje nacięcie dziąsła. To umożliwia mu odsłonięcie kości i uformowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu wykorzystuje się techniki piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To najbardziej skomplikowana część zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego praktyki i wyczucia. Precyzja ważna jest też przy wszczepieniu implantu zębowego w kość. Gdy ten będzie w planowanym miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębowe a leki przeciwbólowe

Myśl o założeniu implantu zębowego rodzi u wielu osób przerażenie związane z potencjalnym silnym bólem odczuwanym podczas zabiegu i kilka dni po nim. Na szczęście niepokój ten jest zupełnie bezpodstawny. Współczesna implantologia dysponuje niezmiernie wydajnymi lekami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci wyjątkowo czuli na odczuwanie bólu mogą ponadto skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie eliminującego problem strachu przed leczeniem stomatologicznym.