Sztuka na indywidualne zamówienie – rzeźby do ogrodu

Nowoczesne rzeźby ogrodowe mogą być ustawione nie tylko na terenach publicznych, ale również na prywatnych posesjach. W jakiej technice się je tworzy? Kto na ogół kupuje fontanny w formie dekoracyjnej figury i rzeźby ogrodowe?

Nowoczesne rzeźby ogrodowe – nietuzinkowy sposób na aranżację przestrzeni

Rzeźby ogrodowe stają się popularnym sposobem na aranżację prywatnych ogrodów i przestrzeni publicznej. Obecnie znacznym zainteresowaniem cieszą się oryginalne rzeźby wykonane poprzez odlew, których forma jest opracowana na podstawie preferencji klienta, jego upodobań, a także rozmiarów ogrodu. W dużych powierzchniach wspaniale prezentują się większe, masywne figury, które oczarowują swoim dostojnym charakterem. W mniejszych ogrodach rekomenduje się z kolei wykorzystanie małych rzeźb. Zamawiający wybierają pomiędzy pomnikami o surowej formie bądź wręcz na odwrót – zdecydować się na barokowe ornamenty. Wybór odpowiedniej figury powinien być uzależniony od stylu ogrodu i tego, jaki efekt zamierzamy ostatecznie otrzymać. Dużym popytem cieszą się również niecodzienne rzeźby pełniące funkcję użytkową, takie jak fontanna ogrodowa. Figury te to wspaniała forma aranżacji przestrzeni.

Przed galerią sztuki i hotelem – gdzie postawić rzeźby ogrodowe?

Rzeźba ogrodowa to wyraz artystycznej ekspresji i jest poszukiwana przez klientów wszelkiego typu. Wyśmienicie komponuje się w parkach, miejskich ogrodach, lasach, może także być urozmaiceniem terenu przy hotelu, uniwersytecie, galerii sztuki, urzędzie bądź innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby zamawiają również osoby prywatne, które zamierzają stworzyć w swoim ogrodzie niecodzienny klimat. Można wybrać dzieło stylizowane na antyk lub postawić na minimalistyczną rzeźbę, która zaakcentuje nowoczesny charakter przestrzeni. Modne są także imponujące rzeźby orientalne, które będą stanowić imponujące dopełnienie ogrodu utrzymanego w stylu chińskim.