Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Na serwismeteo.pl dowiesz się, komu zlecić uszczelnianie okien Warszawa.

Stan techniczny okien ma ogromny wpływ na komfort lokatorów. Okna zabezpieczają dom przed chłodem i wilgocią, a także izolują go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, ze względu na sporą utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, gdyż po tym okresie możliwe mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, a także wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]